Голова Броварської РДА незадоволений громадською радою

Співпраця Броварської райдержадміністрації з громадською радою виявилася невдалою, тому глава РДА Микола Клименко розпорядився сформувати нову

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “Киев власть“.

У попередньому складі рада нібито діяла. У той же час, звільнені громадські працівники, заручившись підтримкою обласних депутатів, готуються йти в наступ на главу РДА і мають намір публічно довести його участь в гучних корупційних скандалах в Броварському районі.

Офіційно

Як стало відомо з повідомлення прес-служби Броварської РДА, 26 квітня 2018 року голова Броварської райдержадміністрації Микола Клименко підписав розпорядження №418 “Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при Броварської районної державної адміністрації”.

Причиною такого рішення районного голови послужила бездіяльність ради. У документі повідомляється, що найближчим часом буде сформовано новий склад цього органу.

Глава РДА також розпорядився створити ініціативну групу з формування нової ради протягом двох тижнів з моменту підписання документа.

Зведення рахунків

Рішення глави РДА розпустити громадську раду оголосили на засіданні Київської обласної ради 27 квітня.

Як заявив в ході засідання депутат Олег Кіщук (ВО “Батьківщина”), позбавлення повноважень групи громадських при РДА мотивовано політичною розправою районного голови над головою органу – Людмилою Чайковською.

“Глава громадської ради Людмила Чайковська неодноразово заявляла голові РДА Клименко про нераціональне використання бюджетних коштів. У Миколи Клименка немає повноважень змінити главу ради, тому він розформував весь орган, хоча для цього навіть не скликалось спеціальне засідання. Під час засідання за участю декількох осіб з ради, голова апарату просто поставила перед фактом про розпуск присутніх”, – розповів Олег Кіщук.

Депутат стверджує, що завдяки протекції районного керівника бюджетні підряди отримують наближені до влади підприємці, а основна маса закупівель проводиться без тендерів.

Як прокоментувала голова розформованої громадської ради при райдержадміністрації Людмила Чайковська, інформація глави РДА Миколу Клименка про бездіяльність ради є помилковими.

“Я вже три роки очолюю громадську раду, і таких сварок у мене не було ні з одним районним керівником. І я не знаю, чим це вмотивовано, і з чого глава РДА взяв, що громадська рада не працює. Ми справді ведемо активну діяльність, в той час як сам же Микола Клименко не реагує навіть на прохання надати раді приміщення для засідань, не бере до уваги всі наші виїзні засідання та протоколи, а про розпорядження голови РДА оголошується тоді, коли навіть немає кворуму “, – пояснила Людмила Чайковська.

За її словами, таке ставлення районної адміністрації до ради прямо пов’язане з її політичною позицією.

“Поки я була в БПП, все було добре. Мене ніхто не чіпав і ніхто палки в колеса не вставляв. Після все змінилося. А погіршилося в ході сесії сільради в Пухівці близько трьох тижнів тому. Тоді я відкрито висловилася на адресу Миколи Клименка, який прикриває людей, які миють пісок, на адресу нардепа Різаненка, депутата облради Іваненка. Глава РДА, швидше за все, вирішив, що я не маю права очолювати громадську раду, а мої соратники не мають права в ній працювати. Але, незважаючи на все це, я маю намір довести, що голова РДА – корупціонер, і громадська рада збереться знову вже 3 травня всупереч його розпорядженням “, – прокоментувала Людмила Чайковська.

Микола Клименко стоїть на своєму. За його словами, з моменту свого створення рада не працює, а гнів, який на нього намагаються обвалити опоненти, пов’язаний з одним – РДА не дає обласним політикам задовольняти шкурні інтереси.

“Чому депутат Кіщук так гостро відреагував на розпуск громадської ради? Тому, що в складі цієї ради були його люди, а звинувачення в мою сторону про якісь бюджетні махінації пов’язані з особистими інтересами пана Кіщука. Він вважає, що я йому якось завадив в тому, що не дав порушувати містобудівні норми і виділити з районного бюджету 2 млн 500 тис. гривень на реконструкцію підвального приміщення школи в Княжичах під спортзал. Але мої дії логічні – цей проект реконструкції був розроблений з масою порушень. Також я виступив проти безпідставного виділення мільйона гривень на очищення старого ставка недалеко від сімейної ферми Кіщука. Тому агресія депутата в мою сторону для мене абсолютно зрозуміла”, – повідомив Микола Клименко.

За словами Клименка, члени громадської ради брешуть, заявляючи, що рада наполегливо працював.

“Жодне засідання так і не відбулося. Фактично цілий рік громадська рада при адміністрації не діяла. З цього приводу відбулося засідання за участю членів громадської ради, кворум був. На підставі рішення робочої групи я підписав розпорядження про припинення діяльності ради в нинішньому складі. У той же час, стартував процес створення нової громадської ради та обрання нового її керівника”, – підсумував Микола Клименко.